X

Ta strona używa ciasteczek (cookies) zgodnie z Polityką Prywatności. W Twojej przeglądarce możesz zmienić ustawienia dotyczące przechowywania lub dostępu do cookies.

Historia

Firma Paso ma charakter biznesu rodzinnego. Powstała w 1920 roku w Poznaniu. Założył ją dziadek obecnego Prezesa – Izydor Sobaszkiewicz. Zajmował on znaczącą pozycję w Cechu Rymarsko – Siodlarskim i wkrótce stał się jego Prezesem. Warsztat usytuowany w samym centrum miasta przy ulicy Zeylanda, dynamicznie się rozwijał.

Po śmierci Izydora pałeczkę przejął jego syn – Eugeniusz. W okresie powojennym rozpoczął ciężki bój z systemem socjalistycznym o przetrwanie firmy. Wraz z żoną Danutą prowadzili mały warsztat przy ulicy Dobrej. Energiczny przedsiębiorca produkował torby, torebki, portmonetki, paski. Za pośrednictwem Spółdzielni Zgoda prowadził dystrybucję na terenie Polski, a także na eksport.

Obecny Prezes po obronie pracy magisterskiej na Politechnice Poznańskiej w 1983r. przedstawiciel trzeciego pokolenia Sobaszkiewiczów, włączył się do biznesu. Paweł stworzył duże przedsiębiorstwo, doskonale znane w Polsce pod nazwą PASO.

Obecnie PASO jest na polskim rynku jednym z głównych dostawców artykułów szkolnych i bagażu dziecięcego, toreb, plecaków, walizek, portfeli i wszystkiego, w co można się spakować.

W 2013 roku firma PASO obchodziła swoje 30 urodziny.